7 vět, které bychom měli říkat častěji (nejen dětem)

20. 8. 2018

Často se až příliš soustředíme na to,  co nemáme, než abychom docenili to, co máme… Následujících 7 vět je velmi důležitých nejen pro děti, ale pro vztahy obecně, ale pro děti je to životně důležité.

Miluju tě.

Milovat a být milován je základní potřebou člověka. Bezvýhradná láska je to nejlepší, co můžete svému dítěti (a nejen jemu) dát. A to nejen ve chvílích, kdy plní naše očekávání, ale především ve chvílích, kdy to tak není… je důležité předat svému dítěti, že je hodno lásky za všech okolností, protože to pak ovlivní jeho budoucí vztahy. Zdravá sebeláska a sebehodnota je jejich důležitou součástí.

Jsem na tebe hrdá/ý.

Kdykoliv a za všech okolností. Nejen, když dítě uspěje, ale i když se o něco nového pokusí a selže. Protože pouze přes neúspěch se můžeme dopracovat k úspěchu. Důležité je, abychom to aspoň zkusili.

Je mi to líto.

Jako rodiče jsme prvním vzorem našich dětí. Proto bychom se neměli tvářit, že jsme neomylní. Pokud uděláme chybu a zraníme tím někoho, je potřeba se omluvit. Tím ukazujeme, že chybovat je lidské a že jsme dostatečně silní na to, abychom svou chybu přiznali. Není to jednoduché, ale děti se učí nápodobou… Chcete, aby se vaše dítě umělo omluvit? Tak to především musíte umět vy sami.

Už se nezlobím.

Hněv je emoce, kterou neradi přiznáváme, ale je normální a je součástí našeho života. Děti ale netuší, za jak dlouho nás to přejde. Jedno objetí spolu s touto větou dokáže zázraky.

Poslouchám tě.

Věnovat dítěti pozornost je důležité. Když se nám chce s něčím svěřit, znamená to, že nám věří. To, že mu dáme prostor vypovídat se bez zbytečného skákání do řeči.

Je to na tobě.

Předat dítěti zodpovědnost za rozhodování je součástí učení. Nebojte se toho. Dát mu svou důvěru je dobrým základem pro budování jeho sebevědomí.

Dokážeš to.

Podpořit své dítě před důležitým okamžikem, je nedocenitelné. Vaše důvěra a podpora podpoří jeho sebevědomí a sebedůvěru.

Rozhodně doporučuju zařadit do každodenního slovníku 😉 A to i směrem k sobě 🙂 Pokud chceš zapracovat na vztahu k sobě, začít můžeš u nahrávky bezpodmínečné lásky.

 

Nina Młynarczyková
Autor: Nina Młynarczyková

Čarodějka a průvodkyně plným potenciálem – vracím lidi zpět na jejich vlastní cestu a učím je narovnat se ve své síle. Provázím je na jejich cestě zpět k sobě samým…

Nina Młynarczyková

Nina Młynarczyková

čarodějka a průvodkyně plným potenciálem

Vracím lidi zpět na jejich vlastní cestu a učíme je narovnat se ve své síle. Provázím je na jejich cestě zpět k sobě samým…

Výraz „božství“ je pro mne ekvivalentem „plného potenciálu“.

Skryté božství v nás

Web a blog o sebelásce. Prvním (a hlavním) pilíři vlastního štěstí, radosti i úspěchů.

Kategorie: Sebeláska
Článek jsem označila těmito štítky: sebeláska | vztahy
Sebeláskuality e-mailem

Sebeláskuality e-mailem

Samozřejmě vás také ráda uvidím na FB stránce, ve skupině a na jiných sociálních sítích - ale mejl je mejl. Těšte se na nepravidelnou dávku sebeláskových informací, afirmací a jiných -rmací... 

Fajn. A teď mrkněte do své e-mail schránky, odběr potvrďte a těšte se :)